Účet existuje již

1 year 7 months

Články autora

České Švýcarsko
Výlety a zajímavá místa

České Švýcarsko není jen Pravčická brána. Tahle místa musíte taky vidět

Národní park České Švýcarsko je jeden ze čtyř národních parků v České republice. S celkovou rozlohou 79 km² vypadá jako pohádková země. Jsou tu skalní města, stolové hory, pískovcové útvary i atraktivní skalní vyhlídky. Inspirujte se našimi tipy a navštivte je!

hrady a zámky v okolí Prahy
Výlety a zajímavá místa

Tajemné i romantické hrady a zámky v okolí Prahy. Kam to bude?

Chcete se z Prahy vydat na některý z našich nádherných hradů a zámků? Inspirujte se našimi tipy. Představíme vám 10 skvostů, které mají rozhodně co nabídnout.

hrad Bezděz
Výlety a zajímavá místa

Místo jako stvořené pro romantiky i milovníky pestré historie. Vítejte na Bezdězu!

Když pojedete po silnici č. 38 od Doks na Mladou Boleslav nebo opačným směrem, zbystřete zrak na dva vysoké kopce. Na jednom z nich se tyčí hrad Bezděz. Zastavte a běžte ho prozkoumat blíž, čekat vás bude nejedno překvapení.

jak skladovat kávu
Jak na domácnost

Jak skladovat kávu, aby zůstala co nejdéle čerstvá

Nedokážete si svůj den představit bez šálku tohohle lahodného moku? Chápeme. Nic se nevyrovná vůni právě uvařené kávy. Abyste z její chuti vytěžili maximum, poradíme vám, jak ji udržet čerstvou co nejdéle.

jak ušetřit v kuchyni
Jak na domácnost

Jak šetřit při vaření? Pomůže čistá trouba i plánování jídel

Zprávy v médiích nejsou příliš optimistické. Zdražuje se úplně všechno, od potravin přes energie až po plyn. Nezoufejte, máme pro vás pár tipů, jak ušetřit při vaření.

domácí flapjack
Recepty

Flapjack: lahodná a výživná svačinka, kterou si snadno připravíte doma

Pečená tyčinka z ovesných vloček nejčastěji doplněná o ořechy nebo sušené ovoce pochází z Velké Británie, kde se těší velké oblibě. A my se vůbec se nedivíme. Jak si tuhle zdravou pochoutku připravíte doma? Jednoduše!

banánové muffiny
Recepty

Banánové muffiny: luxusní záležitost, po které se jenom zapráší

Roztomilé malé dortíky jsou hitem posledních let. Hodí se jako pohoštění pro vzácné návštěvy, ale i jen tak odpoledne ke kávě nebo čaji. Výhodou je nejen jejich variabilita, ale především lahodná chuť.

jak ušetřit za vodu
Jak na domácnost

Jak ušetřit za vodu: omezte koupele a zašpuntujte dřez

Stačí otočit kohoutkem a za moment máte napuštěnou plnou vanu. Vody máme dostatek, a tak s ní nešetříme. Až každoroční vyúčtování nás pak nemile překvapí.

chyby při mytí nádobí
Jak na domácnost

Nejčastější chyby při mytí nádobí: špinavý dřez i tekoucí voda

Ruční mytí nádobí patří mezi nejmíň oblíbené činnosti. Přesto mu věnujeme až 400 hodin ročně! To už je pěkné číslo na to, abychom se na něj podívali blíž a vyvarovali se nejčastějších chyb.

připálený hrnec
Jak na domácnost

Připálené hrnce už nejsou katastrofa. Pomůže jedlá soda, sůl i prášek na praní

Zná to jistě každá hospodyňka. Stačí chvilka nepozornosti a zápach už ohlašuje připálený kastrol. S chutí byste celý obsah včetně hrnce vyhodili do koše? Zachovejte klid. Víme, čím spáleniny spolehlivě vyčistíte.